Бережемо зір: 5 правил на кожен день

Погодьтесь, ковідний карантин наклав свій відбиток на наш спосіб життя, звички та дозвілля. Є позитивні зміни – відтепер ми більше дбаємо про власну гігієну, наприклад, частіше миємо руки. Але, разом із тим, є негативні моменти – ми більше проводимо часу перед екранами телевізорів, комп’ютерів та смартфонів. До того ж з’явилися такі поняття, як дистанційна робота, дистанційне навчання. Як наслідок, під загрозою – здоров’я наших очей, і дитячих – в тому числі. Якщо вам вже знайомі такі симптоми, як свербіж очей, почервоніння, розмитість зображень, часта втома очей та головний біль – варто придати цьому значення і звернутись до офтальмолога. 

Дослідження одного лондонського медичного центру свідчать – погіршення зору має масовий характер. Але цьому можна зарадити, і в цьому вам допоможуть наступні елементарні рекомендації. 

Правило перше – «20/20».
Його ціль – навчити регулярно розслабляти м’язи очей і захищати очі від перенапруги. Нічого складного: кожні 20 хвилин часу, проведеного за комп’ютером, телевізором чи смартфоном, необхідно по 20 секунд дивитися на віддалений об’єкт, який знаходиться на відстані близько шести метрів. Дана вправа дає необхідний відпочинок крихітним (циліарним) м’язам, які знаходяться всередині очей і відповідають за фокусування очей на близькому предметі, як от екран або клавіатура ноутбука. 

Правило друге – «Моргаємо!».
Наші повіки – це не просто «склоочисники», які за допомоги слізної рідини забирають із наших зіниць різний бруд і пил. Моргання, зволожуючи рогівку ока, допомагає позбавитися від застою рідини та робить гострішим зір. Адже коли ми сидимо перед екраном – то якби ціпеніємо, і процес моргання значно рідшає. Це призводить до свербіння очей, сухості та схильності до інфекцій. Тому буде дуже корисно, відвернувшись від екрана, повністю заплющити та розслабити очі хоча б на декілька секунд. 

Правило третє – правильно розміщуємо монітор комп’ютера.
Оптимально – на відстані витягнутої руки (40-75 см). При меншій чи більшій відстані – значно зростає напруження очей. Також важливим є освітлення монітору – ідеально, щоб джерело світла знаходилося з боку екрана. Має значення і висота розміщення монітору – він повинен знаходитись на рівні очей або нижче. Тривалий погляд вверх викличе передчасну втому очей і позначиться на м’язах плечей та шиї.

Правило четверте – обираємо оптимальний розмір шрифту.
Ідеальних стандартів в цьому питанні не існує – все суто індивідуально. Тому необхідно встановити такий розмір шрифту (не важливо де – на телефоні, планшеті чи комп’ютері), щоб очам було комфортно. Також зважте, що для очей корисніше, коли чорний текст розміщений на білому фоні, а не навпаки. 


Правило п’яте – відпочинок та прогулянки на свіжому повітрі.
Тривале перебування перед комп’ютером/телевізором/телефоном – це загроза не тільки для здоров’я очей, а й для фізичного та психічного здоров’я. Свіже повітря – це завжди порція позитивної енергії, доброго самопочуття та гарного настрою. Тому не засиджуйтесь перед своїми моніторами та екранами – знайдіть вільну годину для власного перезавантаження та оздоровлення!

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *