Метеозалежність – що з нею робити?

 

Багатьом людям знайоме погіршення самопочуття через різкі зміни погодних умов. Часті мігрені, стрибки артеріального тиску, біль та дискомфорт у суглобах, безсоння, підвищена дратівливість – ці та подібні симптоми можуть бути проявами метеозалежності, яка включає в себе і реакцію на геомагнітні бурі.

Зазначимо, що у міжнародній класифікації захворювань немає такого визначеного діагнозу, як метеозалежність. Але подібні симптоми дійсно знайомі багатьом, що підтверджують фахівці медичної галузі.

Чому ж організм деяких людей так реагує на зміни у погоді?
Медики відповідають: зниження рівню кисню у повітрі викликає різкі коливання і стрибки артеріального тиску, що призводить до зменшення капілярного кровотоку та кисневого голодування тканин органів. Такий вплив відбувається і при підвищенні вологості повітря – на це, наприклад, можуть болюче відреагувати суглоби. Адже усі різкі погодні коливання – це, свого роду, стрес для нашого організму.

Отож, що робити, щоб зменшити неприємні симптоми та легше переносити магнітні бурі та погодні коливання?

 1. Налагодити правильний, здоровий режим дня, включивши регулярні піші прогулянки, гімнастику/заняття спортом.
 2. Окремо винесемо водні процедури (контрастний душ, басейн, сауна/лазня), адже вони допомагають тренувати кровоносні судини та підвищувати їх еластичність. Це позитивно позначиться на циркуляції крові та послабленні симптомів метеозалежності.
 3. Уважніше ставитися до власного раціону:
  – включити більше овочів і фруктів;
  – обмежити споживання солі, яка сприяє затриманню зайвої рідини і збільшенню об’єму циркулюючої крові, що викликає підняття тиску;
  – збагатити свій звичний раціон продуктами, які містять калій (родзинки, банани, курага і т.д.);
  – виключити (хоча б тимчасово!) жирну та смажену їжу, адже у дні геомагнітних бурь помічено підвищення рівня холестерину, що негативно впливає на стан судин.
 4. Слідкувати за календарем магнітних бурь та завчасно до них готуватися. Наприклад, напередодні – прийняти ванну з морською сіллю., хвойним екстрактом чи травами, випити на ніч трав’яного чаю.

На жаль, ще не знайдено універсального захисту від впливу на організм людини магнітних бурь і погодних перепадів. Тому наразі вихід тільки один: слідкуйте за власним здоров’ям, систематично лікуйте хронічні захворювання та ведіть здоровий, активний спосіб життя!

Календар магнітних бурь ви знайдете у розділі нашого сайту в новинах за посиланням: https://www.flexotrinol.com/magnitni-buri-lyutyj-2022/

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *