Здорове серце: 5 показників, які варті вашої уваги

А знаєте, скільки важить ваше серце? Середня вага серця дорослої жінки – близько 250-300 гр., а чоловіка – 300-350 гр. Такий собі маленький і невтомний працелюб, який тільки за один день перекачує понад 7500 тисяч літрів крові, уявляєте?
За всю історію людства серцеві захворювання забрали більше людських життів, аніж усі війни, разом взяті. Та й на сьогодні, за свідченням статистики, саме серцево-судинні захворювання «лідирують» у списку найпоширеніших. Якщо ви піклуєтесь про власне здоров’я і плануєте прожити довге і щасливе життя, варто рахуватися із наступними 5-ма факторами, які мають велике значення для здоров’я вашого серця.

1. Біологічний вік.
Треба зазначити, що далеко не завжди похилий вік являється причиною серцевих захворювань. Але й неправильною є поведінка старших людей, які нехтують своїм здоров’ям, стверджуючи, що почувають себе на 25 і їм нічого не загрожує. З віком з’являється більше факторів, які можуть шкодити серцю. Наприклад, високий АТ, нездорове/неповноцінне харчування, забруднене довкілля, минулі хвороби, які могли позначитися на здоров’ї серця. Навіть стан судин та капілярів – вже не такий, як у молодості. Треба пам’ятати, що після 45-ти років і чоловіки, і жінки потрапляють в групу ризику. Тому варто приділяти більше уваги і своєму способу життя, і профілактиці серцево-судинних захворювань.
Ще один важливий фактор – спадковість, тобто сімейна історія серцевих захворювань. Цей фактор, на жаль, неможливо повністю скоректувати, але усвідомлення і розуміння ситуації дозволить взяти її під контроль. Якщо ваші батьки чи інші близькі родичі у віці до 45-ти років мали проблеми із серцем – будьте пильні та знайдіть час на профілактичний візит до кардіолога. Береженого – Бог береже!

2. Кров’яний артеріальний тиск.
АТ (артеріальний тиск) – один із основних параметрів, який дозволяє визначити стан серцево-судинної системи організму людини. Звичайно, АТ має вікові норми, але й бувають індивідуальні відхилення. Якщо ж показники тонометру (приладу для вимірювання артеріального тиску) говорять, що ваш рівень тиску – 140/90 і вище, це може свідчити про розвиток гіпертензії. Ще небезпека високого тиску в тому, що він може стати причиною інфаркту та інсульту. Тому необхідно приділити цьому увагу і разом із лікарем знайти спосіб нормалізувати артеріальний тиск. До речі, далеко не завжди це вирішується суто лікарськими препаратами. Інколи достатньо змінити режим дня – збільшити кількість прогулянок на свіжому повітрі, додати гімнастику, і переглянути раціон – відмовитись від шкідливої їжі, зайвої солі, збалансувати своє харчування з допомогою дієтичних добавок. Головне – бажання!

3. Холестерин.
Невидимий ворог, який може стати причиною таких захворювань, як атеросклероз, інсульт, ішемічна хвороба серця, та викликати серцевий напад. Тому контроль рівню холестерину – важлива складова в профілактиці серцево-судинних захворювань, особливо, якщо ви вже розміняли п’ятий десяток свого віку. Особливо це стосується людей із надмірною вагою тіла, зі спадковими серцево-судинними захворюваннями, хронічними запальними хворобами (артроз, псоріаз і т.д.). І навіть якщо ви себе добре почуваєте – кожні 4-5 років бажано лабораторно перевіряти свій рівень холестерину. Якщо ж належите до групи ризику – раз на рік. Середньою нормою загального холестерину прийнято вважати показник 5-5,5 ммоль/л. Можливі індивідуальні відхилення.

4. Діабет.
Підвищений рівень цукру не є прямою причиною серцево-судинних захворювань, але призводить до появи діабету. А вже розвиток діабету може викликати ішемічну хворобу серця. Отож, якщо у вас з’явилися такі симптоми, як постійна спрага та/або голод, різке зменшення ваги тіла, постійне відчуття втоми і погіршення зору – варто перевірити у себе рівень цукру. З цим – не жартують!

5. Нездорові звички.
Малорухливий спосіб життя, відсутність прогулянок на свіжому повітрі та занять спортом, надмірне вживання шкідливої їжі, зловживання алкоголем, куріння – цей список, на жаль, можна продовжувати і продовжувати. Хоча варто зазначити, що в останнє десятиліття рівень свідомості українців значно підвищився, і все більше наших співвітчизників щиро цікавляться і починають активно впроваджувати у своє життя здорові звички. А ви готові позбутися своїх шкідливих звичок і поповнити когорту свідомих, активних та просунутих громадян?

Бережіть своє себе та своїх близьких! Дбайте про власне здоров’я та здоров’я ваших рідних! Повірте, просто дбати про здоров’я – значно легше і приємніше, аніж спробувати його повернути.

Схожі записи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *